Piernikowe miasto oczami uczniów klasy IV i V

W czwartkowy poranek 14 października 2021 roku uczniowie klas IV i V wraz z nauczycielami wyruszyli w podróż do Torunia. Wizytę w mieście zaczęliśmy od spaceru po starym mieście, podczas którego przewodnik przytaczał legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek i pierników.

Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt. „Wirująca Ziemia” i uczyliśmy się jak rozpoznawać gwiazdy, poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegiem Ziemi, zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. W przystępny sposób poznaliśmy, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy, gdzie dzieci w atrakcyjny sposób mogły poznawać podstawy fizyki, chemii czy matematyki.

W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w McDonald.

Wycieczka była fantastycznie spędzonym czasem. Wyjazd okazał się być wspaniałą lekcją nie tylko przyrody. Na pewno wrócimy do tego miasta wspomnieniami.

Autor: Karolina Cieślak