„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” Mamy to ! 14 006 ml krwi !!!

Razem możemy więcej, w jedności siła !

Jesteśmy niezmiernie dumni, że na nasz apel odpowiedziało tylu wrażliwych ludzi. Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu zawitało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza. Chętnych do oddania krwi było 40 osób. Jednak nie każdy dzisiejszego dnia mógł oddać krew. 32 osoby oddały po 450 ml krwi. Wszystkim z całego serca dziękujemy.

Ta akcja nie miałaby miejsca, gdyby nie jej pomysłodawcy Pan Andrzej Flaszewski i Ksiądz Radosław Kobiela. Jestem im niezwykle wdzięczna, że nasza szkoła mogła być gospodarzem takiego wydarzenia.  Ogromne podziękowania kieruję również do Pana Mariusza Rybczyńskiego - Wójta Gminy Koło,  Pani Zofii Roweckiej - Kierownika Biura Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża, Pana Radosława Małeckiego. Te wszystkie osoby zaangażowały się w organizację dzisiejszego dnia . Wspólnie ustaliliśmy, że pierwszy krok zrobiony. Chcemy, aby takie dni wpisały się na stałe w działalność naszej Małej Ojczyzny - Powiercia.

To był pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni !!!

Autor: Edyta Ostruszka